Szkoły podstawowe z 173 gmin mogą wziąć udział w konkursie walcząc o wyjątkową nagrodę główną w postaci tablicy interaktywnej dla szkoły. Dla każdej gminy przygotowany jest jeden interaktywny zestaw edukacyjny, składający się z tablicy interaktywnej oraz projektora. Prace oceni jury złożone z osób posiadających wykształcenie i kwalifikacje plastyczne.
Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie pracy plastycznej prezentującego efekty wykorzystania środków unijnych z RPO. Forma pracy jest dowolna. Można ją namalować, naszkicować, zrobić wycinankę lub kompozycję z gotowych zdjęć. Uczestnictwo w konkursie da szansę zarówno uczniom, nauczycielom jak i pozostałym mieszkańcom gminy, na lepsze poznanie tematyki funduszy unijnych, jak również przybliży dotychczasowe efekty realizacji RPO.
Dodatkową korzyścią płynącą z projektu będzie wyrobienie nawyku zdrowej rywalizacji między szkołami. W wygranej szkole, dzięki zestawom interaktywnym wykorzystującym nowoczesne technologie podniesie się poziom i jakość kształcenia. W ramach nagrody organizator zapewnia montaż tablicy oraz specjalistyczne szkolenie dla nauczycieli prowadzone na terenie placówki. Poza nagrodą główną przeznaczoną dla zwycięskiej szkoły, przygotowaliśmy również zestawy nagród dla dzieci których prace okażą się najciekawsze.
Warunki uczestnictwa w konkursie:
1. Prace plastyczne swoją tematyką muszą nawiązywać do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013. Prace mogą przedstawiać projekty z miejscowości czy też gminy z której pochodzi uczeń, lecz równie dobrze może on przedstawić projekt z obszaru całego województwa.
2. Każda ze szkół może przedstawić jedną pracę plastyczną, wykonaną samodzielnie przez uczniów klas IV-VI. Jedna praca może zostać wykonana przez maksymalnie dwójkę dzieci.
3. Przedstawiona praca musi być pracą autorską, nieuczestniczącą wcześniej w innych konkursach . Wymiary pracy to format A3 297mm x 420mm.
4. Celem zgłoszenia się do udziału w konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy który znajduję się do pobrania na dole strony oraz przesłać go na adres email : rpo@raki.pl do dnia 1 czerwca 2012 r.
W jury, które oceni prace, tak jak w poprzedniej edycji konkursu, znaleźli się:
Pan Jarosław Koziara - performer, artysta plastyk z Lublina. Autor kilkudziesięciu scenografii teatralnych, plenerowych i telewizyjnych. Przez kilkanaście lat współpracował z zespołem Voo Voo tworząc jego sceniczny, płytowy i graficzny wizerunek. Absolwent Akademii Sztuk Pieknych w Warszawie. Stały felietonista Lubelskiego Informatora Kulturalnego ZOOM.
Pani Anna Nawrot-Gryka - absolwentaka Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Prowadzi Galerię Białą w Lublinie, według tygodnika "Polityka", jedną z najlepszych galerii w Polsce. W 2008 roku Anna Nawrot - Gryka została laureatką Nagrody Artystycznej Miasta Lublin za działalność artystyczną i wypracowanie unikatowego profilu galerii.
Pan Bernard Homziuk - absolwent Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Pracuje jako adiunkt w Instytucie Sztuk Pieknych na Wydziale Artystycznym w pracownii Malarstwa i Rysunku. W dorobku artystycznym posiada ponad 180 wystaw insywidualnych i zbiorowych w kraju oraz za granicą.
KONKTAKT DO ORGANIZATORA KONKURSU:
603 995967 - Marta Pazura
602 263419 Robert Pływacz
fax. 81 745-11-55
email: rpo@raki.pl
DO POBRANIA:
Do otwarcia plików pdf potrzebne jest darmowe oprogramowanie Acrobat Reader które można pobrać tutaj.
Portal finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013