Polecane wydarzenia

A A A
drukujNajczęściej zadawane pytania (FAQ)

01-09-2009

OŚ 1. Przedsiębiorczość i innowacje / 1.2. Dotacje inwestycyjne dla mikroprzedsiębiorstw

Pytanie:

Kto może ubiegać się o dotacje w tym działaniu? Chodzi mi o formę prawną podmiotu, czas jego istnienia, typ zadania inwestycyjnego: kontynuacja rozpoczętego lub kompletnie nowe.

Odpowiedź:

W ramach działania 1.2 Dotacje inwestycyjne dla mikroprzedsiębiorstw aplikować mogą podmioty prowadzące działalność gospodarczą dłużej niż 2 lata (za dzień rozpoczęcia działalności gospodarczej dla MSP przyjmuje się dzień wskazany w Zaświadczeniu o wpisie do Ewidencji Działalności Gospodarczej lub dzień wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego. W przypadku spółki cywilnej – dzień nadania numeru NIP spółce).
O dofinansowanie mogą się ubiegać podmioty prowadzące działalność gospodarczą jako:
- osoba fizyczna
- wspólnicy spółki cywilnej
- podmiot prowadzący działalność w formie określonej w kodeksie spółek handlowych (ustawa z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (Dz. U. Nr 94, poz. 1037 ze zm.):
• spółka jawna,
• spółka partnerska,
• spółka komandytowa,
• spółka komandytowo – akcyjna,
• spółka z ograniczoną odpowiedzialnością,
• spółka akcyjna.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 aplikować należy o środki na realizację tzw. nowej inwestycji. Nową inwestycją jest inwestycja w środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne, związana z utworzeniem nowego przedsiębiorstwa, rozbudową istniejącego przedsiębiorstwa, dywersyfikacją produkcji w przedsiębiorstwie poprzez wprowadzenie nowych dodatkowych produktów lub zasadniczą zmianą procesu produkcyjnego w istniejącym przedsiębiorstwie oraz nabycie środków trwałych bezpośrednio związanych z przedsiębiorstwem, które zostało zamknięte lub zostałoby zamknięte, gdyby zakup nie nastąpił, przy czym środki te nabywane są przez inwestora niezależnego od zbywcy. Nową inwestycją nie jest inwestycja prowadząca wyłącznie do odtworzenia zdolności produkcyjnych oraz nabycie udziałów lub akcji przedsiębiorstwa. Warunkiem udzielenia tej pomocy jest zagwarantowanie przez Beneficjenta trwałości projektu. Minimalna wartość wsparcia wynosi 30 tys. PLN i nie może przekroczyć 1 mln PLN Minimalna wartość projektu to 42,5 tys. PLN natomiast maksymalna to 8 mln PLN. Maksymalny udział środków UE w wydatkach kwalifikowanych na poziomie projektu wynosi 70%. Nabór wniosków na to działanie przewidziano na listopad 2009 roku.

wróć do FAQ »
Twoja opinia
RPOWL na youtube