Polecane wydarzenia

A A A
drukujNajczęściej zadawane pytania (FAQ)

10-04-2009

OŚ 1. Przedsiębiorczość i innowacje / 1.1. Dotacje dla nowopowstałych mikroprzedsiębiorstw

Pytanie:

W najbliższym czasie chciałbym otworzyć innowacyjny portal internetowy dotyczący branży reklamowej. Chciałbym się dowiedzieć, czy mogę starać się o dotację unijne. Jestem zainteresowany dotacją rzędu 130000-150000. Środki potrzebne mi są na zakup komputerów, sprzętu audio-video, adaptacje biura. Bardzo proszę o odpowiedz.

Odpowiedź:

Na działalność związaną z prowadzeniem stron internetowych (wyłączając handel internetowy) istnieje możliwość skorzystania z dofinansowania w ramach działania 1.1 Dotacje dla nowopowstałych mikroprzedsiębiorstw I Osi Priorytetowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013. Ponadto informuję, że aby aplikować o fundusze unijne należy posiadać zarejestrowane przedsiębiorstwo i prowadzić już działalność gospodarczą. Za dzień rozpoczęcia działalności gospodarczej dla MSP przyjmuje się dzień wskazany w Zaświadczeniu
o wpisie do Ewidencji Działalności Gospodarczej lub dzień wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego. Na potrzeby RPO WL 2007-2013 za dzień rozpoczęcia działalności gospodarczej dla spółki cywilnej przyjmuje się dzień nadania numeru NIP.
Ponadto informuję, że w w/w działaniu koszty kwalifikowane mogą stanowić między innymi:

  1. Prace przygotowawcze (pomoc de minimis): opracowanie Biznes Planu, dokumentacji technicznej, raportu oddziaływania na środowisko – maksymalny poziom dofinansowania taki jak dla pozostałych kosztów - wydatek kwalifikowalny od 1 stycznia 2007 r.
  2. Zakup prawa własności nieruchomości niezabudowanej do wysokości 10% całkowitych wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem wydatek kwalifikowalny od 1 stycznia 2007 r.
  3. Zakup prawa własności nieruchomości zabudowanej do wysokości 50% całkowitej wartości projektu- wydatek kwalifikowalny od 1 stycznia 2007 r.
  4. Pozostałe koszty będą kwalifikowane jeśli zostaną poniesione w okresie kwalifikowalności wydatków tzn. od momentu złożenia wniosku o dofinansowanie:
  5. Materiały i roboty budowlane w rozumieniu Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane
  6. Koszt inspektora nadzoru
  7. Koszt zakupu (cena zakupu) nowego środka trwałego (uboczne koszty zakupu środka trwałego takie jak koszty transportu ubezpieczenia, załadunku i wyładunku oraz przystosowania do stanu zdatnego do używania są kwalifikowane w wysokości do 15% wartości kwalifikowalnych kosztów zakupu samego środka trwałego)
  8. Zakup używanych środków trwałych (zakup możliwy jedynie przy wykorzystaniu finansowania w formie kredytu inwestycyjnego lub leasingu finansowego)
  9. Zakup środków transportu (rodzaje środków transportu kwalifikujące się do wsparcie wymienione są na stronie internetowej www.lawp.lubelskie.pl „Wytyczne dla Wnioskodawców”)

Zakup wartości niematerialnych i prawnych związanych z transferem technologii drogą nabycia praw patentowych, licencji, know-how, w tym nieopatentowanej wiedzy technicznej.
Jednocześnie informuję, że w działaniu 1.1 można uzyskać od 15 tys. PLN do 500 tys. PLN kwoty wsparcia natomiast minimalna wartość projektu musi stanowić 21,5 tys. PLN i nie może przekroczyć 8 mln PLN. Maksymalny udział środków publicznych w wydatkach kwalifikowanych na poziomie projektu wynosi 70 % natomiast minimalny wkład własny Beneficjenta wynosi 30 %.
Szczegółowe informacje zawarte są na stronie internetowej www.lawp.lubelskie.pl pod nr telefonu (081) 46 23 831 lub osobiście w Punkcie informacyjnym Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie ul. Graniczna 4.

wróć do FAQ »
Twoja opinia
RPOWL na youtube