Zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu pt. "Praktyczne aspekty procedury OOŚ – dobre i złe przykłady". Wykonawcą szkolenia jest ATMOTERM S.A. z Opola, firma działająca na rynku polskim i europejskim od blisko 30 lat. Specjalizuje się w tworzeniu profesjonalnych komputerowych systemów zarządzania informacjami środowiskowymi oraz w inżynierii środowiska. Ponadto uczestniczy w procedurach uzyskiwania zezwoleń związanych z procesem inwestycyjnym i regularnie organizuje szkolenia otwarte i dedykowane dla jednostek administracji i podmiotów gospodarczych.
Miejsce szkolenia: Hotel HUZAR, ul. Spadochroniarzy 9, Lublin.
Harmonogram szkoleń dla poszczególnych grup szkoleniowych:
|
Szczegółowy program szkoleń:
I. Ocena oddziaływania na środowisko przedsięwzięć z uwzględnieniem najnowszych zmian prawnych, w tym Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko.
II. Ocena oddziaływania przedsięwzięcia na obszary NATURA 2000:
III. Powtórna ocena oddziaływania na środowisko na etapie pozwolenia na budowę i zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.
IV. Ocena oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięć współfinansowanych ze środków UE. Przygotowanie dokumentacji środowiskowej wymaganej wraz z wnioskiem o dofinansowanie projektu.
V. Dobre i złe praktyki administracyjne, omówienie problemów. Praktyczne wskazówki postępowania w celu spełnienia wymogów prawa wspólnotowego:
VI. Warsztaty w oparciu o analizę przykładowej dokumentacji OOŚ dla projektów z Osi Priorytetowej III: Atrakcyjność obszarów miejskich i tereny inwestycyjne, Osi Priorytetowej IV: Społeczeństwo informacyjne w tym sieci szerokopasmowe i Osi Priorytetowej VI: Środowisko i czysta energia.
Jednocześnie informujemy, że osoby zakwalifikowane do udziału w szkoleniu zostaną powiadomione listownie lub drogą mailową.
Osobą do kontaktu w sprawie szkoleń jest Pani Małgorzata Stojek, tel.: (81) 44-16-761, e-mail: malgorzata.stojek@lubelskie.pl.
"Twój pomysł, europejskie pieniądze"
Szkolenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013
Portal finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013