Olimpiada wiedzy o Funduszach Europejskich, bo tak oficjalnie nazywa się ten konkurs, ruszy 7 października. Do 18 października będzie trwała akcja informacyjna w szkołach wyższych, zarówno tych publicznych, jak i prywatnych.
Następnie, do 24 października, przyjdzie czas na zgłaszanie żaków do rywalizacji (jednym z warunków zakwalifikowania się do Olimpiady jest ważna legitymacja studencka lub indeks). Zgłoszenia należy wysłać mailem na adres: olimpiada@modart.com.pl z dopiskiem w tytule wiadomości Olimpiada Wiedzy. Po części formalnej ruszą eliminacje (między 4 a 11 listopada).
Aby uczelnia zakwalifikowała się do konkursu do gry powinno przystąpić min. 10 dwuosobowych zespołów. Maksymalnie z jednej szkoły wyższej może zgłosić się 30 duetów. „Olimpijczyczy" będą mieli do rozwiązania test z 30. pytaniami o Unii Europejskiej, funduszach unijnych i Regionalnym Programie Operacyjnym. Do dalszego etapu awansuje jedna drużyna z każdej uczelni.
Najlepsze zespoły z eliminacji spotkają się w dwóch półfinałach, które odbędą się w otwartym niedawno Inkubatorze Medialno-Artystycznym na UMCS. Jego powstanie było możliwe dzięki wsparciu z RPO. Formuła półfinałowych i finałowych zmagań jest identyczna jak zasady popularnego programu TVP "1 z 10". W pierwszej części półfinału prowadzący zadaje wszystkim zespołom po 2 pytania. Dalej przejdą drużyny, które zachowały min. 2 szanse. W drugiej części, po udzieleniu poprawnej odpowiedzi, zawodnicy wyznaczają do odpowiedzi swoich konkurentów lub pytanie „biorą na siebie". Do tego etapu opracowano w sumie 200 pytań. Półfinał kończy się w momencie, gdy w grze pozostaną 3 najlepsze duety, które automatycznie zameldują się w finale.
W finałowej rozgrywce dojdzie do pojedynku 6 drużyn, które wygrały swoje półfinały (po 3 zespoły z każdego półfinału). Miejscem zmagań będzie ponownie Inkubator Medialno-Artystyczny. Studenci będą odpowiadali na 100 pytań. Zwycięzcą Olimpiady Wiedzy o Funduszach Europejskich zostanie drużyna, która na swoim koncie zgromadzi najwięcej punktów i zachowa przynajmniej jedną szansę.
Na uczestników zabawy czekają atrakcyjne nagrody. Finaliści otrzymają m.in. dyski zewnętrzne i nagrody pieniężne. Upominki trafią też do wszystkich półfinalistów. Przygotowane zostaną również niespodzianki dla ekip, które najlepiej rozwiążą test eliminacyjny.
Dodatkowo do uczelni, której studenci okażą się najlepsi w całym konkursie, trafi 5 000 zł.
O co walczą studenci?
- I miejsce: 2 x 3000 zł
- II miejsce: 2 x 1500 zł
- III miejsce: 2 x 1000 zł
- IV, V i VI miejsce: 2 x 500 zł,
Konkursowe kalendarium:
Regulamin Konkursu i formularz zgłoszeniowy dostępne są TUTAJ.
Portal finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013