Polecane wydarzenia

A A A
drukujNajczęściej zadawane pytania (FAQ)

22-07-2009

OŚ 3. Atrakcyjność obszarów miejskich i tereny inwestycyjne / 3.2. Rewitalizacja zdegradowanych obszarów miejskich

Pytanie:

Starostwo Powiatowe w ubiegłym roku rozpoczęło etapami realizację zadania inwestycyjnego polegającego na adaptacji (nadbudowa i rozbudowa) budynku po byłym szpitalu z przeznaczeniem na własne cele administracyjne jako Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne. Budynek został wybudowany w pierwszych latach powojennych. Pierwotnie pełnił funkcję administracyjną później mieścił się tam szpital. Obiekt zlokalizowany jest w centrum miasta na obszarze objętym Lokalnym Programem Rewitalizacji Miasta. Realizacja zadania przyczyni się do poprawy wizerunku, estetyki i ładu przestrzennego miasta oraz poprawy bazy lokalowej i efektywności pracy administracji publicznej. Czy w świetle powyższego w/w zadnie kwalifikuje się do ubiegania o dofinansowanie w ramach Działania 3.2 Rewitalizacja zdegradowanych obszarów miejskich i jaki byłby to rodzaj projektu? Jak duże szanse miałby taki wniosek?

Odpowiedź:

Zgodnie z zapisami Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013, budowa nowych obiektów
(w tym także nadbudowa oraz rozbudowa) co do zasady nie może być realizowana w ramach Działania 3.2 Rewitalizacja zdegradowanych obszarów miejskich. Wyjątek stanowią projekty polegające na odtworzeniu zabudowy zdegradowanej w stopniu uniemożliwiającym jej regenerację/renowację oraz a zmianie układu komunikacyjnego. Dodatkowo zgodnie z zapisami Wytycznych dotyczących kwalifikowania wydatków w ramach  RPO WL na lata 2007-2013. Podręcznik kwalifikowania wydatków, kosztem niekwalifikowalnym w ramach ww. Działania jest remont, przebudowa, adaptacja, termomodernizacja budynków administracji publicznej w celach wyłącznie administracyjnych.

wróć do FAQ »
Twoja opinia
RPOWL na youtube