A A A
drukujIm się udało!

"Szlak kredą pisany" czyli Ziemia Chełmska jakiej nie znacie

15-11-2010

Celem projektu pt. „Współpraca międzyregionalna powiatu chełmskiego i miasta Chełm szansą rozwoju turystyki ziemi chełmskiej jako atrakcji wschodniej granicy Unii Europejskiej” było ustalenie atrakcji, które przyciągną turystów na Ziemię Chełmską. W związku z tym zorganizowano m. in. wizyty studyjne, których zadaniem była wymiana doświadczeń ze słowackim partnerem.

 „Po konsultacjach z przedstawicielami gmin oraz specjalistami od turystyki i promocji określiliśmy S"zlak kredą pisany" łączący atrakcje turystyczne powiatu i Chełma. Jego przebieg został wyznaczony w trzech odsłonach - czerwonej, zielonej i niebieskiej” - wyjaśnia Kazimierz Stocki, Starosta Chełmski. Trasy wytyczono tak, aby turysta w ciągu trzech kolejnych dni poznał atrakcje ziemi chełmskiej. Początek i koniec każdej odsłony znajduje się w Chełmie, co umożliwia zaplanowanie kilkudniowego zwiedzania z każdorazowym powrotem do miejsca noclegowego w mieście. Turysta samodzielnie planuje kierunek podróżowania. Każdy z odcinków charakteryzuje się różnorodnością obiektów i miejsc wartych odwiedzenia w tym twórców ludowych. Turysta może dowolnie wybrać, który etap zobaczy jako pierwszy, może zdecydować się na jeden, najbardziej go interesujący. Szlak prowadzi drogami powiatowymi, wojewódzkimi, krajowymi oraz umożliwia pokonanie części trasy rowerem, konno lub kajakiem.



W ramach projektu powstała strona internetowa promująca Szlak. Znajdują się na niej: wirtualny spacer i zwiastun filmowy oraz mapa z zaznaczonymi atrakcjami i obiektami infrastruktury turystycznej. „Wydaliśmy wielojęzyczny przewodnik turystyczny, prezentujący odsłony Szlaku kredą pisanego i praktyczne informacje zarówno o powiecie chełmskim,  Chełmie, jak i Trebiszowie. Nasze atrakcje turystyczne będą także promowane na dużych imprezach organizowanych przez Słowaków” - dodaje Anna Wołczko, koordynator projektu.

wróć
Twoja opinia
RPOWL na youtube